Зміст
Скористуйтеся формою входу або введіть інший. До речі, я планую розробити власні курси по DevOps українською. Якщо вам цікавий такий формат, напишіть про це в коментарях. Можна спокійно працювати і розвиватися тільки з hard skills, але далі у Senior буде senior devops engineer важко стрибнути. Важливий момент-спочатку зусилля, досягнення і результат, потім — гроші.
ПИТАНЬ ПРО ПРОФЕСІЮ DEVOPS ІНЖЕНЕРА
Це дає можливість заглибитися в проєкт і, як результат, пришвидшити його вихід на ринок. Оскільки DevOps — це методологія, шляхи вирішення чи створення інфраструктури та процесів завжди відрізняються, що впливає на кількість інструментів та технологій, які потрібно знати чи вчити. Ознайомитися зі списком технологій та інструментів можна за цим посиланням. Насамперед варто зазначити, що першопочатково DevOps — це не посада, а назва методології (скорочення від development + operations).
Хто такий технічний інженер і що має вміти devops?
Фахівець з DevOps особливо необхідний, коли на проєкті є проблеми зі стабільністю, масштабуванням, або коли процес створення продукту надто затягується. DevOps, орієнтований на безпеку, або SecDevOps — це перелік провідних методів, спрямованих на те, щоб забезпечити безпеку в центрі всіх процесів DevOps. Це охоплює автоматизацію ключових процесів, графіки випуску та проєктування інфраструктури. Моніторити та надавати звіт — важливі обов’язки інженера DevOps, адже, як ми говорили вище, йому необхідно працювати над зменшенням “часу виявлення” (TTD) помилок і “часу їх мінімізації” (TTM). DevOps також має свої спеціальності зі специфічним списком навичок та методів. Це вже кожен обирає у відповідності до проєкту або того, що йому цікаво.
З ким DevOps найчастіше комунікує? Як полегшити комунікацію?
Там вже і йде обговорення як, коли і за який час DevOps підготує середовище під ці зміни. Також потрібно проводити огляд коду та конфігурацій, щоб уникнути великого технічного боргу в майбутньому. Для цього потрібно максимально описувати всю конфігурацію кодом та тестувати кожну зміну.
Що входить в обов’язки DevOps Engineer
Більш того, ці практики впроваджують не “на чиїйсь стороні”, а у весь продукт. Проекту потрібен не сам по собі DevOps-інженер – йому потрібне рішення проблеми, а роль DevOps-інженера може бути розподілена між кількома членами команди з різною спеціалізацією. Вато знати принципи роботи операційних систем, концепції побудови мережі, стандарти POSIX.
Кар’єра DevOps Engineer: що потрібно знати, щоб заробляти $5500
Супер детально можна ознайомитися на Github — у відмінному roadmap для вивчення та підготовки, а я зроблю акцент на найважливіших аспектах і галузях знань. Але і це ще не все, бо це залежить від проекту та від клієнта. Серед soft skills — комунікабельність, самомотивація, сильні аналітичні здібності, вміння швидко вчитися та розв’язувати проблеми — у протилежному випадку кар’єрний роадмап не працює. Зазвичай на цих проектах все більш-менш налагоджено і його роль підтримувати або добавляти нові сервіси та покращувати СІ процес.
➕ Зв’язок між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту. Мені здається, однаково, чи Ops інженер, чи адмін, чи розробник. Те, ким ти був, допоможе краще закривати ці самі напрямки як DevOps, але інші зони все одно треба буде вчити. Але якщо брати мою персональну думку, то легше це робити сисадмінам. DevOps-спеціалістом, на моєму досвіді, усі стають з нуля. Не існує людини, яка народилась вже вміючи дебажити, чому пода не запускається у кубернетесі.
- Звісно це не всі випадки, коли необхідна допомога DevOps інженера.
- І цей фахівець має великі шанси на кар’єрне зростання.
- Це далеко не повний список активностей, які входять до DevOps-процесів — усе залежить від проєкту та від клієнта.
- Якщо ви — вже досвідчений зубр DevOps — у такому випадку варто підписатися на CNCF, Hashicorp, Monitorama конференції й чекати апдейтів.
- Я можу назвати ті книги, які найбільше впливають на мою роботу.
Те, що робить CI, – це злиття коду окремих розробників із майстер-копією основної гілки. Протягом дня код можна зливати будь-яку кількість разів. Ось чому ми називаємо це безперервною інтеграцією.
DevOps-інженери стають ще потрібнішими, ніж раніше. Кількість вакансій для DevOps на відомих сайтах пошуку роботи зросла на 75%, а згадки про навички DevOps у соцмережах, таких як LinkedIn, зросли на 50%. Це підтверджує, що ринок DevOps буде розвиватися, а кадровий голод тільки збільшуватиметься. Там обов’язки DevOps інженера лягають на архітектора чи розробника, який робить все за всіх. Коли необхідно обслуговувати цілий парк серверів, доводиться робити багато однотипних операцій. Це довго і складно, а ще ручна робота підвищує шанс помилки.
Розповідаємо про переваги Python, що потрібно знати та вміти системному адміністратору та як закривати однією мовою програмування 99% завдань з автоматизації. DevOps — це ланка між командою розробників і командою експлуатації — сисадмінами. Розбирає конфлікти в коді, підтягує оновлення для системних адміністраторів, розставляє завдання між відділами. Те, як він це зробить — залежить від обраних інструментів. Даний вебінар буде цікавий новачкам, які бажають познайомитися з DevOps, тим, хто планує змінити спеціалізацію (світчерам), а також тим, хто цікавиться хмарними технологіями та автоматизацією.
Тому знання автоматизації життєво важливе для успіху будь-якого інженера DevOps. Іноді замовники або роботодавці просять зробити CI/CD, моніторинг і все, думаючи, що це і є DevOps. Ні в якому разі, DevOps — це систематичний підхід до вирішення проблем і процесів. Все починається з коммітів і naming convention, закінчується автоматичним провіженінгом і автопромоутом продукту в production-оточення.
Тут перераховано лише декілька основних речей, які можна легко візуально побачити та виміряти. Насправді список значно довший і залежить від ролі DevOps інженера на проекті. Володимир часто зустрічається з тим, що в компанії не всі знають, чим займається DevOps спеціаліст та взагалі чи він їм потрібен.
DevOps сфера сформувалася у 2008 році як реакція на накопичені проблеми розробки програмного забезпечення. Ключовий недолік вбачали у взаємодіях команд розробки та експлуатації, що могло гальмувати процес розвитку продукту. Тоді почали з’являтися DevOps інженери, які зайняли нішу між менеджерами та розробниками, з метою конфігурування та автоматизування інфраструктури для програм, над якими працюють розробники.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/